• Pzt. – Cts: 7:00 – 19:00
 • 0530 082 27 47
 • info@massariesthetic.com
 • Dil:

 • ZAYIFLAMA

  Bölgesel Zayıflama

  Sağlıklı bir yaşam için kendimize her anlamda dikkat etmemiz gerekiyor ama bu her zaman mümkün olamıyor ve bizler bölgesel zayıflama gereğini duyuyoruz. Burada da İstanbul Beylikdüzü civarında pek çok güzellik salonu size bu konuda yardımcı olmak için seferber oluyor.

  Uzmanlar sağlıklı bir yaşam kişinin kendi ideal kilosunu bilmesini ve ona göre hareket etmesini istiyorlar. Kişi eğer istenen kilonun altında ise ki bu özellikle ülkemiz ölçeğinde bakıldığında çok sık karşılaşılan bir durum olmasa da en azından olduğundan daha yaşlı, daha yorgun görünebilir ama aşırı kilolu olmanın da şöyle dezavantajları var:

  • Kişinin hareket kabiliyeti sınırlanıyor.
  • Giysi konusunda tam bir problem yaşanıyor her istenilen giysi giyilemiyor
  • Genel toplum yargılarında kilolu olmak hoş bir görüntü vermiyor.
  • Diyabet gibi sağlık sorunlara yol açıyor
  • Kalp hastalıklarına ve böbrek sorunlarına davetiye çıkarıyor

  Tüm bunlara istinaden de kişinin kitle endeksine uygun kilosunda kalması ciddi bir önem taşıyor ama bazen insanlar aşağıda belirtilen nedenlere istinaden kilo alabiliyorlar:

  • Aşırı yağlı, fast food hamur işi tüketilmesi
  • Hamilelik döneminde alınan fazla kiloların geri verilememesi
  • Genetik faktörler
  • Hareketsizlik
  • Düzensiz beslenme
  • Düzensiz yaşam
  • Stres

  Tüm bunlar kişilerin ideal kilosunda olması engeller iken bu kilolar vücudun belli noktalarında ortaya çıkabiliyor. Örneğin göbek, basen gibi bölgesel kilo alma durumları ortaya çıkabiliyor. Böylesi durumlarda kişi çok zayıf bile olsa göbeği ile gündeme gelebiliyor.

  Bölgesel kilo almalar kişinin vücudunun belli bir yerinde biriken aşırı oranda yağlardır ve kişinin metabolizmasına bağlı olarak belli noktalarda kümelenebiliyorlar.

  İşte tam da bu noktada bölgesel zayıflama uygulamalarının kişinin kendi beden yapısına uygun olarak uzman diyetisyen kontrolünde kişiye özel yapılması gerekiyor.

  Bu konuda Ankara Kızılay güzellik salonu noktalarında kişinin sorununa yönelik olarak vücudu incelendikten sonra kişiye özel bölgesel zayıflama planı çıkarılıyor ve ona uygun bir biçimde seanslar bazında bölgesel zayıflama programı uygulanıyor.

  Bölgesel zayıflama kişiye özel olduğundan rakamlar da kişiye özel oluyor ve ayrıca fiyatı toplam seans süresi ile firmanın bu alandaki fiyat politikası belirliyor.

  Bölgesel zayıflama metotlarını belirtmeden önce şu noktayı anımsatmakta fayda var. Tek başına uygulanacak yöntemler yeterli değil. Bu durumun yeniden ortaya çıkmaması için buna sebep olan faktörleri de ortadan kaldırması, kendisine güzellik salonu tarafından verilen diyet programını uygulaması, kendisine en uygun olarak belirlenen sporu yapması da işin diğer yönleri ve tüm bunlar ile uygulama yapıldığında kalıcı ve etkili bir sonuç veriyor.

  Şimdi biraz da Beylikdüzü civarında yer alan güzellik salonu merkezlerinin istanbul ölçeğinde uyguladığı yöntemlere bakacak olursak şunlar söylenebilir:

  Bölgesel zayıflamalarda temelde iki tip yöntem uygulanır. Bunlar İnvazif (girişimsel, cerrahi) yöntemler ve Non-invazif (girişimsel, cerrahi olmayan) yöntemlerdir.

  Güzellik salonlarında ise genellikle eğer bünyelerinde bir estetik uzmanı yok ise ikinci yöntem yani cerrahi olmayan uygulamalar yapılır.

  Burada da karşımıza çok farklı uygulamalar çıkmaktadır ve bunlara teknolojinin ilerlemesi ile beraber yeni yöntemler eklenmektedir.

  Her iki tipte karşımıza çıkan uygulamalar şunlar:

  Girişimsel (cerrahi) yöntemler: Liposuction, lazer lipoliz, mezoterapi.

  Girişimsel (cerrahi) olmayan yöntemler: Pressoterapi, lenf drenaj masajı, ozon sauna, infrared, kavitasyon, cryolipoliz gibi uygulamalardır.

  Bu uygulamaların bazıları vücudun belli bir kısmına bazıları ise tüm bölgelere uygulanabilir. Uygulama türüne göre de seanslar da yine farklılıklar ortaya çıkar.

  Bu yöntemlerden bazıları hakkında bilgi vermek gerekirse ozon sauna bildiğimiz sauna uygulamasının ozonla yapılan biçimidir.

  Liposuction: Direkt olarak bir estetik cerrah tarafından cerrahi müdahale ile tek seansta yağların vücuttan alınmasıdır.

  Kavitasyon: Bölgesel zayıflama tedavisine yeni bir soluk getiren şok dalga yöntemidir. İşlem sonrası yağ hücreleri, serbest yağ asitlerine dönüşür ve vücut tarafından enerji olarak harcanır. Uygulama ile yağ hücreleri yağ tutma vasfını kaybettikleri için sonuç kalıcıdır.

  Lipoliz: Yağ hücrelerinin deforme edilip ortadan kaldırılması ya da hücre zarının geçirgenliğinin arttırılarak yağın dışarıya çıkartılması ile ilgili bir mekanizmadır.

  Mezoterapi:  Her yaştan insana uygulanabilecek özel bir bölgesel zayıflama metodudur.

  Lenf Drenaj: Bölgesel zayıflama, vücut sıkılaştırma için uygulanan özel bir yöntemdir.

  Pressoterapi: Dolaşım sistemini harekete geçiren, vücutta biriken fazla sıvı, yağ ve toksinlerin atılmasını sağlayan, selülit tedavisi, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma uygulamalarının etkinliğini arttıran çok yönlü bir drenaj uygulamasıdır.

  Son olarak bölgesel zayıflamanın birincil amacı kilo azaltılması değildir.